Video Dvořáček.cz

Svatby


Svatba je jistě velmi významnou událostí a zaslouží si tedy být náležitě zdokumentována aby byla uchována nejen na fotografiích ale i ve filmové podobě.

Provádíme natáčení svatebních obřadů ale i celého svatebního dne a právě zfilmování úplně celého dne se setkává s největším ohlasem.

Začátek natáčení bývá mezi 6 – 9 hodinou,podle domluvy jsme schopni zdokumentovat nevěstu již u kadeřníka a poté můžeme jet s ženichem pro svatební kytice.Je li vhodný časový prostor,snažíme se poté zajet k ženichovi i nevěstě domů,kde natočíme jejich rodné místo,svatební přípravy,příjezd hostů a nezapomeneme ani na oblékání ženicha a  nevěsty do krásných svatebních šatů.Určitě je vhodné zdokumentovat i zdobení aut a další oficiality spojené se svatebními přípravami(požehnání,předávání darů apod.)

 
 Nedílnou součástí svatebního filmu je také příjezd ženicha k nevěstě, předání svatební kytice, poděkování rodičům a samozřejmě i jiné záběry dle aktuálních požadavků přímo na místě. Poté většinou následuje odjezd na svatební obřad.
Tento natáčíme vždy celý včetně gratulací a v konečném sestřihu jej po dohodě lze v rozumné míře zkrátit.

Poté následuje odjezd svatebčanů na focení nebo na hostinu a samozřejmě je naším úkolem i tyto další události zachytit a pokud možno být na těchto místech s předstihem abychom zdokumentovali svatební tabuli a další oficiality a zvyklosti,které většinou následují(rozbíjení talíře,gratulace,slavnostní přípitek,oběd atd.)

Po obědě je možné se ženichem i nevěstou v přírodě natočit záběry,které potom zpomalené slouží k výrobě romantického videoklipu,jenž bude součástí svatebního filmu – vše opět po vzájemné dohodě s novomanželi přímo na místě.

Poté následuje dokumentování odpoledního a večerního průběhu svatební hostiny – 1.tanec,krájení dortů,čtení přání,je možné,že bude také únos nevěsty….

Na hostině setrváváme někdy až do 24 hod,popřípadě i déle ,je li průběh svatební hostiny ještě stále zajímavý.

Tento časový harmonogram se nám osvědčil,protože jen tak získáme dostatečné množství materiálu,které je nutné k tomu aby poté mohl vzniknout zajímavý svatební film,jehož scénář po svatbě vytváříme společně s novomanželi u nás ve studiu.

Tato spolupráce na konečné podobě svatebního filmu je hodnocena novomanželi vždy velmi kladně,protože mají možnost výběru fotografií do závěrečné fotogalerie,podílejí se na výběru hudby,titulků velmi zajímavý je i výběr fotografií z dětství a společně strávených chvil,které většinou  vytváří krásný a romantický úvod jejich svatebního videofilmu.

Hotový videofilm bude mít délku cca 50 – 90 minut,toto je opět na vzájemné dohodě s novomanželi.Je dodáván  na DVD ale dle přání i na videokazetách.

Před natáčením je vhodná osobní schůzka, na které si můžeme probrat detaily natáčení a vy máte možnost se podívat na již hotové videoukázky.
Po vzájemné dohodě je také možný záznam i ve vysokém HD rozlišení na Blu-ray disku.